Atilla Kaya "Seviyor Sevmiyor" 14 Şubat’ta Tüm Müzik Marketlerde

Atilla Kaya "Seviyor Sevmiyor" 14 Şubat’ta Tüm Müzik Marketlerde

1964 Yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

1983 Yılında İbrahim Tatlıses’in sahibi olduğu gece kulübünde şahne almaya başladı.

1984 yılında profesyonel müzik hayatının ilk albümü olan “Komşu Kızı” nı çıkardı.

1988 Yılında “Virtioz” albümüyle bir milyonu aşan bir satış rakamını yakaladı.

1999 Yılında ölümüne sebep olacak olan siroz hastalığına yakalandı.

2008 Yılında genç yaşta aramızdan ayrıldı.

Şarkılarıyla, aşklarıyla, evlilikleriyle, sesiyle, yorumuyla, yakışıklılığıyla hep gündemde oldu, hep gündemde kaldı. Başarı onun diğer adıydı. Yapmış olduğu her albüm dönemin en çok satan kasetleri arasındaydı. Müzik hayatındaki başarısını özel hayatında ne yazık ki gösteremedi. Alkole olan düşkünlüğü onun ölümüne sebep olan siroz hastalığıyla tanışmasına sebep oldu. Hastalığı tam atlattı, yeniden müziğe dönüş yapıyor denildiği dönemde yine alkole başladı ve ne yazık ki genç denilecek bir yaşta aramızdan ayrıldı.

Aşk adamıydı. Aşklarını aşk gibi yaşadı. Şarkılarında hep bu aşkları vardı. Aşk onu besleyen, onun gelişiminde en büyük etkiye sahip olan duyguydu. İşte bu aşk adamının ölümünün üzerinden neredeyse 1 yıl geçti. Âti Müzik yıllar önce kaset olarak çıkmış olan “Adını Yollara Yazdım, Yıllar Utansın, Kimbilir, Falcı, Komşu Kızı” gibi en güzel aşk şarkılarının yer aldığı “SEVİYOR SEVMİYOR” isimli albümü CD olarak sevgililer gününe özel olarak Atilla Kaya hayranları ve müzikseverlerle buluşturdu.

“Seviyor Sevmiyor” da Atilla Kaya denince akla gelen, her biri klasik olmuş 10 parça yer almakta. “Bizim gönlümüze hasret düşüren, Şu geçit vermeyen yollar utansın” la iki aşığın hasretini, “Damarımdasın sen heran kanımda, Hep kollarımda ol hergün yanımda” ile aşkın büyüklüğünü, “Yalan değil söylediğim gerçek meydanda, Birleşmemiz imkansız Falcıda farkında” ile imkansız aşkı, “Seviyor sevmiyor, Seviyor sevmiyor, Sevmiyor işte, Yaprak yaprak kopardım sevmiyor işte” aşkın umutsuzluğunu bulacağınız bu albümün her parçası sizi aşk denizinde yüzmeye davet edecek.

“Seviyor Sevmiyor” yıllar sonra Cd olarak Âti Müzik etiketiyle 14 Şubatta tüm müzik marketlerde, www.ttnetmuzik.com ‘da

Sanatçının diğer albümü hatıralar gücüm yetmiyor cd side satıştadır.

Yeni Albümler

Bizim Şarkımız
Gelin Damat Geliyor
Ayrılıktan Söz Etme
Terketmedi Sevdan Beni
Ortakina / Son Çiçekçi Kız
Mevlana 3