Hencacalik

Fatih Reyhan

Hencacalik
Dijital Platformlarda
Muud Apple Spotify
Hencacalik
Sanatçı Fatih Reyhan
Yayımlama Tarihi 30 Temmuz 2009
Eser Sayısı 14
Albüm Hakkında

KAZIM KOYUNCU’NUN YERİNİ DOLDURMAYA ADAY SANATÇIMIZ FATİH REYHAN

Rize Çamlıhemşin’in Yukarı Vice Köyü’nden olan Fatih REYHAN, 1985 yılında İzmir’de doğdu. Ege’nin sıcaklığını, Marmara’nın medeniyetini ve Karadeniz’in her köşesi kültürle bezenmiş zengin motiflerini bir potada eritti.

Kendini bildi bileli yaptığı derlemelerinin, düzenlemelerinin ve uzun süren müzik çalışmalarının yanı sıra şan eğitimi aldı ve içindeki tınıların patlamalarına dayanamayarak çalışmalarını bir araya getirmeye karar verdi. Müzik eğitiminin hiç bitmemesi gerektiğini düşündüğü için, hala eğitim almaya devam etmekte ve her daim daha iyisini yapmak için azimle çalışmaktadır.

Yıllardır emek verdiği müzik yaşamının ilk sonuçlarından biri olan ve Karadeniz’in doğası misali müzik piyasasına engin motifleri, taze ve deli kanıyla yeni bir nefes getiren ‘Hencacalik’ isimli albümünün eşi benzeri bulunmamakta… Mütevazi kişiliğinin aksine albümde hayli iddialı parçalar yer almaktadır. ‘Çiçekli Yaylalarda, Gözlerun Karayemiş, Ben Seni Alamadum, Avcı Ahmet Destanı, Pokut Yaylası, Yokluğuna Dayanamam, Sevdaluk, Yar Seni Sevduğumi, Horon, Dumlu Horonu, Duşupta Öleceksun’ keyifli dinleyeceğiniz parçalar...

Albümün aranjörlüğünü Volkan Sönmez üstlenirken, Fatih Reyhan bu albümde, Karadeniz’in renk enstrümanlarını büyük ustalıkla çalan Tahsin Terzi ve İsmail Avcı ile çalıştı.

Hem işin mutfağında, hem de sahnesinde bulunan ender sanatçılardan olma yolunda hızla ve emin adımlarla ilerleyen ve kendini yorumculuğun yanı sıra söz yazarı ve besteci olarak da geliştirmeye çalışan Fatih Reyhan’ın ‘Hencacalik’ isimli albümünde 6 adet bestesi, 1 adet de şarkı sözü bulunmaktadır.

 Hencacalik, Fatih Reyhan’ın ilk albümüdür ancak, bugüne kadar yaptığı çalışmalarla müzik piyasasının acemisi olmadığını yıllar önce kanıtlamıştır. Karmate ‘Nani ’  ve Aydoğan Topal’ın ‘Heyyamo’ isimli albümünde sanatçı dostlarıyla birlikte çalışmıştır.

Genç sanatçı, farklı lezzetleri bir arada toplayan müzik çalışmalarıyla henüz yolun başında olduğunu ve müzik eğitiminin yaşadığı süre boyunca her daim devam edeceğini vurgulamaktadır.

‘Hencacalik’, dinlediğiniz ilk andan itibaren keyifli ve her notası emek kokan, samimiyet fısıldayan farklı tarzıyla sizi kendine doğru çekmekte ve dünü, bugünü ve yarını bir devinim ve bir ahenk içinde Karadeniz lezzetinde bizlere sunmaktadır.

Sanatçı albümle ilk klibini; YAR SENİ SEVDUĞUMİ isimli parçasına, Karadeniz’in benzersiz tabiatının ve yeşilinin eşliğinde çekti.