TRUVA 2

İLE;

KRİZİ UNUTMA !!!

AMA

TÜRKÜLERLE OYNA

Ne yazık ki, çok uzun süredir hem ülke ekonomisi, hem de müzik sektörü büyük bir kriz içinde… Bir türlü aşılamıyor. En ufak bir yaprak kıpırtısında ‘Tamam, piyasa canlanıyor’ dense de; maalesef umutlar hayal kırıklıkları ile son buluyor.

Buna rağmen zorlukları aşmak için umudu kaybetmemek, çalışmayı bırakmamak, enerjiden uzaklaşmamak lazım.

Bu anlayışla Ati Müzik, İbrahim Zeytinkaya’nın prodüktörlüğünde birbiri ardına çıkardığı albümlere bir yenisini; ‘Truva’ serisinin 2. albümü olarak ekledi. Uğur Bayar’ın yönetmenliğinde ve stüdyosunda hazırlanan albümün ismi ‘ Truva 2 – Türkülerle Oyna’

Çalışmada;  yıllardır dinlediğimiz ama bıkmadığımız hareketli ezgilerimiz, mutlu ve neşeli anlarımızın tanıdık melodileri var.

Sözlü olarak yorumlanan ‘Anteb’in Hamamları, Evlerinin Önü Boyalı Direk, Bir Mumdur, Yaylalar’ ile, enstrumantal olarak icra edilen ‘Bir Taş Attım, Hüdayda, Delalım, Yar Geliyor, Kadifeden Kesesi, İndim Derelerine, Kara Üzüm Habbesi’ albümün repertuarı oluşturmuş.

TRUVA 2’nin aranjörlüğünü de Uğur Bayar yapmış. Albümü dinleyince bir kez daha Uğur Bayar’ın alanında en yetkin kişilerden birini görecek ve üstatların enstrumanlarına hakimiyetlerine hayran kalacaksınız.