VOLKAN SÖNMEZ SUSKUN

Müzik çalışmalarına hiç ara vermeden devam eden Volkan SÖNMEZ, büyük beğeni toplayan son albümü ''Rüzgarın Peşinden'' in ardından yeni enstrümantal albümünün hazırlıklarını tamamladı. Türkiye'nin sayılı stüdyo müzisyenlerinin performanslarının yer aldığı enstrümantal albüm çalışması SUSKUN çok yakında ATİ MÜZİK etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alıcaktır. Bu albümde Volkan SÖNMEZ'e ait 23 beste yer almaktadır.

  13.10.1979 yılında İstanbulda dogan sanatçı müzige  çok küçük yaşlarda mandolin çalip şarkı söyleyerek başladı.  Mandolinden sonra gitarla tanışan sanatçi ilk ve orta ögretiminden sonra Nigde Üniversitesi Turizm Bölümü kazandı. Fakat asıl amacının profesyonel olarak müzik yapmak oldugunun farkına vardı ve çok kısa bir süre sonra İstabula geri döndü. Daha sonra istanbul da farklı üniversitelerde eğitim aldı.

                    Cihan Eroglu isimli arkadaşıyla Büyük Taaruz adında Anadolu Rock grubunu kurdu. 1997-2001 yılları arasında çeşitli barlarda ve festivallerde sahne aldıktan sonra Ekrem Düzgünoğlu ile tanışıp iki arkadaşı birlikte Grup Çığlık' i kurdu ve ilk albümünü 2003 yılında Ulus Müzikten çıkarttı . 2005 yılında müzikal yolculuğuna bir müddet kendisi devam etmek isteyip guptan ayrıldı ve profesyonel olarak müzik yönetmenliği ve aranjörlük yapmaya başladı.1999-2009 yılları arasında 100 den fazla albüme aranjör-müzik yönetmeni olarak imza attı. Bunun yanı sıra beste çalışmalarıda yapan sanatçı enstrumantal albüm SUSKUN’u müzik severlerin beğenisine sunmuştur.