OSMAN İŞMEN SAZ VE JAZZ ESERLERİ

Müziğimizin önemli isimlerinden, ödüllü aranjör ve piyano virtüözü Osman İşmen; yaklaşık bir senedir üstlerinde çalıştığı  albümünü tamamladı.

Klasik Türk Sanat Müziği’nin eşsiz ve devasa ürünleri olan saz eserlerinin en bilinenlerini ve en sevilenlerini bir araya getirdiği‘SAZ VE JAZZ ESERLERİ’ ile ‘Yaşanmışlıklarımın, aldıklarımın, verdiklerimin ve en önemlisi de yüreğimde büyüttüklerimin tezahürüdür’ dediği bu albüm

SAZ VE JAZZ ESERLERİ isimli çalışma da, içeriğini isminde taşıyor. Klasik Türk Sanat Müziği’nin en önemli formlarından  biridir Saz Eserleri… Ve tabii ki bunların içinde de ön plana çıkanlar var. Sadece eser olarak icra edilmeleri bir yana; dizilerde, filmlerde ve hatta reklam filmlerinde kullanılan bu eserlerden en çok tanınan 9 tanesi ‘Şehnaz Longa – Nihavend Longa – Mahur Saz Semaisi – Nihavend Saz Semaisi –Hicaz Hümayun Peşrev – Hicaz Oyun Havası – Nihavend Peşrev – Segah Peşrev’ ve ‘ Rast Peşrev’ Osman İşmen tarafından yeniden yorumlandı. Jazz esintisi baskın olmakla birlikte, ‘İnsanları birleştiren müziktir’ düşüncesinden hareketle, dünya müziğinden etkileşimler bu albümde göze çarpıyor.