KURTBEY İLE YILLAR SONRA

Kurtbey 1959 yılında İstanbul Süleymaniye de doğdu, Karadeniz kökenli ailenin beş erkek çocuğundan dördüncüsü olan sanatçı çok genç yaşlarında müzikle uğraşmaya başladı.

İlk bestelerini 70li yıllarında etkisiyle romantik,slow ve Anadolu rock türünde yapan Kurtbey dönemin çalkantılı ve kaotik ortamından dolayı bu çalışmalarını yarıda bırakarak,uzunca bir süre suskunluk dönemine girdi. Buna rağmen yinede sanatla ilgisini kesmeyerek, resim ve şiire yöneldi ve bu alanda yüzlerce eser sunan sanatçı çeşitli radyolarda şiir yorumculuğu da yaptı. Daha sonra sanatçı dostlarının telkinleriyle yıllar önce ara verdiği müziğe geri döndü.

Kurtbey ile Yıllar Sonra adını verdiği ilk albümünde bindokuzyüzyetmişlerin pembe düşlerinin günümüze uyarlanmış haliyle eserlerini yediden yetmişe her yaşta insanın dinleyebileceği şekilde icra etti. Kurtbey albümünde yedi tanesini sözü müziği kendisine ait olan şarkı, yine şiirleri kendisine ait olan iki adet şiir ve anadolu rock türünde yorumladığı iki türküyle toplam on bir eserin bulunduğu ilk albümüne imzasını attı.