ÖZLEM ÖZEL

YENİ BİR ESENGÜL DOĞUYOR

    Kırklareli  doğumlu olan sanatçımız,  ilkokul, ortaokul ve liseyi Silivri’de okudu..Küçük yaşlarda  mikrofon ve sahne ile tanıştı.İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı  Türk musıkisi sınavlarını kazanınca İstanbul ‘a yerleşti. Sahne çalışmalarına Profesyonel  anlamda devam etmeye başladı Çok yoğun geçen sahne ve konservatuar hayatında Usta Yönetmen ve Besteci Mustafa Beyazkuş ile tanıştı.

    Esenli Şarkılar isimli  bu albümün proje mimarı Mustafa  Beyazkuş’tur. Yetmişli ve seksenli yıllarda plak ve kaset satış rekorları kıran Esengül tartışmasız bir stardı.Otuz yılı aşkın bir süre Esengül’ün tahtına hiç kimse ortak olamamış,ortak olmak şöyle dursun yanından bile geçebilen bir solist  olamamıştır.

     Yıllar sonra ilk defa Esengül şarkılarını okumak bana nasip oldu diyen sanatçımız Özlem Özel  böyle bir projeyi gerçekleştirmeyi çok istiyordum.Değerli yönetmenim  Mustafa Beyazkuş beyefendi ve yapım şirketim Ati müzik bu  albüm için hiçbir masraftan kaçmadan  müzik camiasının en iyi sazları ile çalışarak bu projeye imza attık. Esenli şarkılar adlı albümde Esengül hanımefendinin  okumuş olduğu, en çok sevilen ve hit olmuş şarkılarına yer verdik.

   Esenli  şarkılar adını verdiğimiz albümde çok değerli besteciler ve söz yazarları yer almaktadır. Sözü ve bestesi üstad Orhan Akdeniz’e ait Sevdiğimin Kurbanıyım,Sözleri Yusuf Kaya’ya bestesi  Selami Şahin’e ait olan bir yoksul’a rastladım isimli iki muhteşem esere Ünlülerin yönetmeni Tamer Aydoğdu tarafından video klip çekildi. Albüm fotoğraflarını sanatçımızın çok yetenekli  kardeşi olan   Onur Şekercioğlu çekti.Esenli şarkılar adlı albümümüz müzik marketlerde yerini alacaktır.Albümümde yer alan diğer eserler aşağıdaki gibidir

             Sevdiğimin Kurbanıyım  söz- müzik:   Orhan Akdeniz

              Aşığım Bir Kuluna         söz-müzik:      Anonim

              Alışmışım Bir Kere        söz-müzik :     Ali Avaz

              Çok Geç Olmadan          söz:  Ülkü Aker- müzik: Ali Yıldırır

               Anadan Ayrı                  söz-müzik:  Ali Tekintüre

               Bir Yoksula Rastladım  söz: Yusuf Kaya- müzik: Selami Şahin

               Anlamıyorsun Gönül Dilinden   söz-müzik: Abdullah Nail Bayşu

               Taht Kurmuşsun Kalbime söz: Şemsettin Polat  müzik:Orhan Akdeniz

               Çıra Gibi Yanıyorum   söz-müzik: Naci Göçen

               Luzum Kalmadı         söz-müzik: Muzaffer Özpınar

Ve bir ilk olarakta 10 şarkının yanı sıra sadece bilgisayar ortamında izlenebilecek  iki adet video klip bulunmaktadır.

1.video klip-   Sevdiğimin Kurbanıyım

 2.video klip-  Bir Yoksula Rastladım