SEZİL GÜLER - AŞK DEĞİL

Sezil Güler, Bodrum’dan gelip, kulaklarımızda yankılanmaya başlayan muhteşem bir ses, Ati Müzik etiketiyle yayınlanan ilk albümü ‘Aşk Değil’ ile yeni yılın ilk günü müzik marketlerdeki yerini aldı.. Adı; ‘Benzerlerin arasından seçil, beğenil, üstün ol, sevgi ve saygı gör’ anlamına gelen Sezil Güler, zaten sözleri ve bestesi kendisine ait olan, albümünün son şarkısında ‘Sezilmek İstiyorum’ diyor…

İstanbul’da dünyaya gelen sanatçı, Başkent Üniversitesinde İngilizce Turizm İşletmeciliği okudu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nü tamamladı. Öğrenim yılları boyunca, küçük yaşlarda başladığı klasik müzik eğitimini de asla aksatmadı. Piyanonun yanı sıra yan flüt çalan sanatçı, 2008 yılında ‘Bugün Söyleyecek Sözüm Var’ adlı global ısınma ve çevre kirliliği konulu, 20 şarkıdan oluşan bir çocuk müzikali besteledi ve bu müzikal geçtiğimiz mayıs ayında Bodrum Nurol Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Ressam bir anne ile mimar bir babanın kızları olan  Sezil, 9 yaşında babasının görevi nedeniyle yerleştiği Bodrum’dan öğrenim gördüğü yılların dışında hiç ayrılmadı.

Sezil, 2009 yılında değerli müzik adamı Osman İŞMEN ile tanışmasının ardından, ünlü aranjörün kendisine yaptığı olumlu yorum ve teşfiklerle kendi bestelerinden oluşan bir albüm fikrine çabucak ısındı ve şarkılarını dinleyicilerle buluşturmak üzere Osman İŞMEN ile müşterek bir çalışma içerisine girdi. İlk albümü için İstanbul-Bodrum arasında aylarca mekik dokuduktan sonra Pop Caz tarzındaki ‘Aşk Değil’ piyasaya çıktı.

İşte albümle ilgili bilgiler

 

‘Aşk Değil’ [2010]: Aşk Değil/ Yalnızım/ Aşkın Bir Ateş/ Dans Vakti/ Gözler Konuşur/ Bodrum Sokakları/ Kalbim bir Kuş Gibi/ Oyunu Kaybettin/ Kelebekler/ Aşk/ Yokluğunun Esiriyim/ Sezilmek İstiyorum

Sezil Güler’e bu albümde, tuşlu çalgılarda Osman İşmen, akustik gitarda Erdinç Şenyaylar, elektro gitarda Murat İşmen, yaylı sazlarda Mustafa Süder, Kenan Aydın, Hakkı Çakar, nefesli sazlarda Şenova Ülker, Nejat Dayıoğlu, Levent Altındağ  ve davulda Emir Özoğlu eşlik etti.

Sezil; 2004 yılından bu yana Bodrum’da kendine ait müzik stüdyosunda çocuklarla okul sonrası müzik faaliyetleri ve beste çalışmalarını birlikte sürdürüyor.

Müzik dünyasının ‘kaliteli ve nitelikli’ seslere ve eserlere hasret kaldığı bu günlerde, Sezil’i ve albümünü sunmakla gurur duyuyoruz..

Saygılarımızla..