OZAN ÇAĞLAR AŞK ANARŞİSTTİR

            Sanatçımız Ozan Çağlar’dan “Şiir tadında, şarkı lezzetinde” gidenlere seslenişe dair bir albüm. Ozan Çağlar’ın ilk albümü “AŞK ANARŞİSTTİR” , ATÎ Müzik etiketiyle müzik dünyasına katılıyor. İçeriğinde Anadolu Rock, Özgün, T.Halk Müziği, Tasavvufi ezgiler, Folk  ve Protest müzikten demler bulacağınız bu eserde Şair Murat İnce ve Aranjör/sanatçı Volkan Sönmez  gibi değerli isimlerle yapılan düetler göze çarpıyor. Zengin orkestrasyonlar ve virtüözler eşliğinde hazırlanan bu albüm, niteliksiz sözler ve melodilerin kol gezdiği müzik dünyasında, bir yudum ferahlık tadında dinleyicisiyle buluşuyor.

“AŞK ANARŞİSTTİR” albümünde, bütün Söz ve Müzikler sanatçımız Ozan Çağlar’a aittir. Albüme adını veren Aşk Anarşisttir isimli eserin müziği ise aynı zamanda albümde aranjör/müzik yönetmeni kimliği ile ön plana çıkan sanatçı Volkan Sönmez’e ait. 20 yıllık birikim içerisinden titizlikle seçilen eserlerde herkesin kendisinden bir şeyler bulacağı ve herkese hitap eden bir eser olması göz önünde bulundurulmuştur. Aşk Anarşisttir albümünde sevgi, aşk temalarının yanı sıra gidenlere sitem, ayrılıklara isyan ve kederli ruh halinin çeşitli versiyonları derinden hissediliyor.

“Aşk anarşisttir” ile müzikseverlerle buluşan sanatçımız Ozan Çağlar, şu sıralar “Huzursuz Beyin Sendromu” adlı şiir kitabı ve “Demirci” isimli romanı ile okuyucuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Üniversite yıllarından beri şiir, söz-beste, deneme çalışmaları yapan Ozan Çağlar,  senaryo çalışmalarına da devam etmekte olup, sanatın her alanında 2010 yılına damga vuracağa benziyor.